Wspomagajki czyli rozwój przez zabawę!

Wspomagajki czyli rozwój przez zabawę!

Te wyjątkowe gry i układanki stworzone zostały przez mamę pedagoga we współpracy z psychologiem dziecięcym. 

Oparte, są na prostych zasadach i wykorzystaniu wiedzy o rozwoju dziecka. Bazują na interakcji z rodzicem i pobudzaniu wyobraźni, pozwalając dziecku na samodzielne odkrywanie świata, zadawanie pytań, komunikację słowem i gestem.

Wspomagajki poprzez piękne ilustracje przedstawiają dziecku otaczający świat, a gry są tak zaprojektowane, aby rodzic aktywnie uczestniczył w zabawie. Daje to dziecku i rodzicom przestrzeń do budowania relacji, wspólnej wesołej zabawy, która pozwala uczyć się i poznawać. Wspomagajki, to powrót do prostych i sprawdzonych zabaw, które dają także możliwość tworzenia własnego scenariusza zabawy.

Przedstawiamy Wam 4 zestawy dopasowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań dziecka.

Wspomagajki 1,2,3! Pamiętam - Pory Roku.

wspomagajki 1 2 3 pamiętam pory roku

Gra daje możliwość zabawy na kilka sposobów, a tym samym może towarzyszyć dziecku przez długi czas. Rodzice mogą tworzyć własne scenariusze zabawy i dostosowywać zasady do możliwości dziecka, stopniowo wprowadzając trudniejsze elementy.

wspomagajki pamiętam pory roku

wspomagajki pamiętam

Możliwości zabawy:

• odwracamy karty z ilustracjami, a następnie poszukujemy dwóch takich samych obrazków
• przyporządkowujemy ilustracje do odpowiedniej kategorii
• układamy wzory za pomocą kart, następnie dziecko odtwarza wzór zaczynając od lewej strony (układanki lewopólkulowe)


Wspomagajki 1,2,3! Szukam - Gra edukacyjna

wspomagajki 1 2 3 szukam - gra edukacyjna

Gra edukacyjna zawierająca 6 plansz wraz z żetonami. Każda z nich to bogato ilustrowana historia rozgrywająca się w innym otoczeniu: w mieście, na wsi, w przedszkolu, na pikniku, na basenie, na meczu.

wspomagajki szukam

wspomagajki szukam gra edukacyjna

Zabawa polega na odnalezieniu w jak najkrótszym czasie elementów pokazanych na żetonach. 
Reguły gry zostały dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci od 3 roku życia. Ilustrowane plansze wspomagają naukę nowego słownictwa, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Sprawdzą się jako trening prowadzenia narracji i umiejętności opowiadania starszych dzieci. Gra wspomaga szybkość reakcji oraz ułatwia interpretowanie obrazów – pobudza wyobraźnię przestrzenną.


Wspomagajki 1,2,3! Układam Moi mali przyjaciele

wspomagajki 1 2 3 układam - moi mali przyjaciele

Poznajcie naszych małych bohaterów i ich zwierzęcych przyjaciół. 
Zestaw składa się z 9 układanek o różnym stopniu trudności (4 elementowe, 6 elementowe i 9 elementowe). 
Ilustracje w pięknej pastelowej odsłonie przedstawiają dzieci oraz zwierzęta – m.in psa, kota, rybę, ptaszka, rybkę, spodobają się zarówno maluchom jak i dorosłym.

wspomagajki moi mali przyjaciele

wspomagajki moi mali przyjaciele

Układanki zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach już od 2 roku życia – duże elementy (7x7cm) wykonane są z wysokiej jakości grubej tektury, a różna ilość elementów pozwala dopasować układankę do możliwości rozwojowych dziecka.
Układanki, są świetnym treningiem koncentracji, cierpliwości i wytrwałości. Dzięki podziałowi poprzez prostą linię, w odróżnieniu od puzzli, dziecko musi dopasować element wyłącznie na podstawie analizy szczegółów ilustracji. To doskonały sposób na wspomaganie logicznego myślenia, dostrzegania detali, wnioskowania, a także poznawania świata.

Wspomagajki 1,2,3! Układam - Zwierzęta w lesie.

wspomagajki 1 2 3 układam zwierzeta w lesie

1,2,3! Układam Zwierzęta w lesie, to zestaw  który składa się z 9 układanek o różnym stopniu trudności (4 elementowe, 6 elementowe i 9 elementowe). Ilustracje przedstawiają zwierzęta m.in. wiewiórkę, łosia, bobra, jeża w nowoczesnej, minimalistycznej odsłonie – spodobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

wspomagajki układam zwierzęta w lesie

wspomagajki układam zwierzęta w lesie

Układanki zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach już od 2 roku życia – tutaj również duże elementy (7x7cm) wykonane są z wysokiej jakości grubej tektury, a różna ich ilość pozwala dopasować układankę do możliwości rozwojowych dziecka.

Wspomagają one koncentrację i uwagę, analizę wzrokową, logiczne myślenie, motorykę małą, wspierają kreatywne poszukiwanie rozwiązań, rozwój słownictwa, koordynację wzrokowo-ruchową.


Porozmawiaj z nami na WhatsApp