Maileg - Historia Księżniczki na ziarnku grochu.

Maileg - Historia Księżniczki na ziarnku grochu.

Księżniczka na ziarnku grochu - interpretacje Maileg ponadczasowej opowieści.

Wszyscy dobrze znacie tę historię: bajka zaczyna się od dziewczyny i niezbyt wygodnego łóżka. Ta ponadczasowa historia przekazywana z pokolenia na pokolenie zainspirowała twórców filmów, oper, wierszy i programów telewizyjnych oraz projektantów marki Maileg.

Od 2004 roku Księżniczka na ziarnku grochu, jak my wszyscy również przeszła wiele przemian, tutaj chcemy podzielić się z Wami wieloma różnymi stylami i zmianami jakie zaszły w tej uroczej damie.

Na przestrzeni lat Księżniczka na ziarnku grochu zmieniała swój wygląd i jak to w bajkach bywa z sympatycznej blondynki stała się uroczą króliczą pięknością. Ubrana w piękną tiulową suknię, złote pantofle i tiarę, przez 3 lata podbijała świat. Aż do pewnego wiosennego poranka kiedy urodziwa mała myszka mieszkająca w pudełku zapałek, postanowiła radykalnie zmienić swoje życie i zostać najpiękniejszą Mysią Księżniczką na Ziarnku grochu. Pudełko zmieniła na piękny pałac, codzienne ubranko na balową kreację a na głowę włożyła oczywiście złotą koronę. I tak, a było to już dawno dawno temu, małe myszki Maileg zostały uznane za najpiękniejsze księżniczki na świecie i tak jest do tej pory.

Rok 2004

Pierwsza odsłona Księżniczki na ziarnku grochu. Pierwszym wykonaniem była ręcznie robiona lalka na szydełku. Wasza Ukochana księżniczka marzy i odpoczywa na swoim łóżku z sześcioma materacami.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2004


Rok 2009

Księżniczka otrzymuje małą książeczkę z bajkami. Ta urocza wersja jest znana i pamiętana przez wielu kolekcjonerów. Tym razem Księżniczka dostała małą książeczkę, aby zainspirować historie do zabawy. Książka została ręcznie narysowana przez bardzo utalentowaną projektantkę, Dorthe Mailil.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2009


Rok 2013

Księżniczka przenosi się do eleganckiego mieszkania. Wspaniały, składany pokój księżniczki wprowadził do tej historii nowy wymiar i stworzył wspaniałą scenę do zabawy. Wnętrze pokoiku ilustrują nostalgiczne tapety i żyrandol w średniowiecznym stylu.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2013


Rok 2013

Powstał także Bunny and the Pea. Ten piękny projekt zostały opracowany w 2013 roku i nie przeszedł na emeryturę aż do 2016 roku. Uroczy króliczek-księżniczka miał na sobie złote pantofelki i pasującą tiarę.

królik na ziarnku grochu w roku 2013


Rok 2016

....potem pojawiła się ukochana myszka. Myszka Księżniczka na groszku została po raz pierwszy zaprezentowana jesienią 2016 roku. Ten projekt przeniósł popularną myszkę Maileg w pudełku po zapałkach na nowy poziom. Piękny zamek w którym od teraz zamieszkała myszka księżniczka można otwierać i zamykać lub układać jeden na drugim, tworząc dwupiętrowy pałac! Na zewnątrz drukowanego „ceglanego” zamku małe okienko ukazuje ilustrowaną postać...czy to przystojny mysi książe?

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2016


Rok 2019

Księżniczka na groszku ma nowy wygląd.. Urocza mysia księżniczka otrzymuje nową beżową - jasnoróżową sukienkę, dopasowany kolorystycznie zamek i oczywiście nową koronę.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2019


Rok 2020

Na różowo - Ten styl to Wasza ulubiona wersja! Księżniczka wraz ze swoim zamkiem otrzymuje żywe kolory i urocze nowe wzory materacy. Szydełkowy groszek jest teraz zastąpiony drewnianym groszkiem, ukrytym w materacu.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2020


Rok 2021

Witamy najnowszą mysią Księżniczkę na ziarnku grochu. Ta księżniczka ma na sobie oszałamiającą niebiesko-złotą, błyszczącą sukienkę i nadal mieszka w pięknym zamku. Tak jak w bajce, księżniczka myszka nadal czuje ziarnko grochu, nawet pomimo wielu miękkich materacy, które znajdują się w tym uroczym zestawie.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2021

jak widzicie, ta historia trwa i trwa i trwa...


Rok 2023

W tym roku nasza mysia Księżniczka podążając za modą, zmieniła nieco kolor sukienki. Teraz jej ubranko jest w pięknym odcieniu brudnego różu, a część materacy w  bardzo modnym w tym sezonie żółtym kolorze. Domek uroczej Księżniczki, jak zawsze idealnie dopasowany do całości, zmienił kolor na jasnożółty. Groszek... pozostał groszkiem.

księżniczka na ziarnku grochu w roku 2023


Porozmawiaj z nami na WhatsApp