Zabawki ©Joguines Grapat, to luźne drewniane elementy, którymi możecie bawić się, gdzie chcecie i jak chcecie.

Fenomenem tych zabawek jest ich prostota, tutaj wszystko do siebie pasuje, kamyki patyki, liście, drewniane łyżki i mech.

Groch i fasola, to idealni przyjaciele uroczej rodziny drewnianych ludzików Nins®.

Macie do dyspozycji wiele zestawów i elementów, z których mogą powstać niesamowite obrazy i opowieści. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń a kreatywność, pomysłowość i fantazja dzieci, tworzy magiczne historie, cudowne światy a czasem pyszne „potrawy”.

drewniane zabawki montessori

zabawki montessori
Z Grapat, nauka liczenia może być również cudowną zabawą, a od teraz matematyka nie będzie miała przed nami już żadnych tajemnic. Dodajemy listki i muszelki, sprawdzamy, ile małych chlebów mieści się w pudełku zapałek, jak krople deszczu wyglądają razem ze zwykłym groszkiem i czy 7 kasztanów zaprzyjaźni się z drewnianymi owadami. Nauka przez zabawę, twórcza, kreatywna praca, która daje mnóstwo radości, to właśnie jest magia tych zabawek.

drewniane zabawki grapat

Poznajemy kolory i kształty, łączymy, tworzymy, budujemy.  Fantastycznym pomysłem tej marki, są drewniane elementy do tworzenia mandali, mogą one służyć jako tło różnych fascynujących historii lub jako owoce i warzywa na Waszym straganie. Już same nazwy, są bardzo inspirujące: płomienie, grzyby, tęczowe jajka, szyszki lub ananasy zachęcają do gotowania, pieczenia, łączenia.

garapat montessori

Mandale ©Grapat, to następny stopień wtajemniczenia i dowód na to, że zabawki mogą łączyć pokolenia.

Układanie mandali, to doskonała zabawa dla starszaków i idealne wyciszające zajęcie dla rodziców, dziadków i cioć. Zestawy do tworzenia mandali mogą być początkiem wspaniałej historii i doskonałym pomysłem na prezent.


zabawki grapat

Elementy ©Grapat, są również śliczną dekoracją, ścian, szafek i pokoi. Małe kubeczki Little Things, ustawione na komodzie lub parapecie czy pojemniki wypełnione plastrami miodu, to nietuzinkowa ozdoba wnętrz.

drewniane zabawki grapat

Tak jak widzicie, drewnianymi elementami ©Grapat możecie bawić się w domu i na dworze, możecie zabrać je ze sobą na wszystkie wycieczki i wyprawy, te zabawki sprawdzają się zawsze i wszędzie.

Możecie bawić się nimi na plaży, w lesie ogrodzie, łącząc je z kwiatami, owocami, nasionami, tutaj wszystko zależy od Waszych pomysłów i wyobraźni!

zabawki montessori

Do tej gry dziecko potrzebuje materiał, który jest w zasięgu ręki i dorosłego, który umie obserwować bez interwencji, bez osądzania i kierowania. Tylko tyle i aż tyle.

drewniane zabawki grapat

Wybierając się na spacery i wyprawy, bądźcie uważni i czujni.  Rozglądajcie się, zbierajcie, inspirujcie a potem połączcie wszystkie Wasze znaleziska z fantastycznymi, drewnianymi zabawkami ©Grapat, zobaczycie zaczną dziać się cuda. To fascynująca, kreatywna zabawa, która nigdy się nie kończy i codziennie może wyglądać inaczej.

Teraz wszystko zależy tylko od Was i Waszej wspaniałej wyobraźni.

Miłej zabawy kochani!

 

 *Wykonane z drewna, pomalowane ekologiczną bejcą, zaimpregnowane woskiem lub olejem roślinnym, zabawki te są całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla dziecka.

©Grapat, to produkt ekologiczny, spełniający standardy i normy europejskie, dotyczące produkcji zabawek. Wszystkie produkty, są ślicznie zapakowane w ekologiczne kartonowe pudełka, do niektórych zestawów dołączono ekologiczne woreczki.