Wszyscy rodzice chcą, by ich maluszki miały szczęśliwe dzieciństwo. Wybierając dla nich zabawki, powinni zawsze uważnie sprawdzać, czy są one odpowiednie do wieku dziecka. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów dla niemowlaków. To właśnie najmłodsze pociechy są najbardziej narażone na połknięcie małych elementów, czy zadrapanie ostrym fragmentem zabawki. Co kupić szkrabowi, by zabawa była bezpieczna? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się produktom kilku marek.

Najlepszy przyjaciel – pluszak!

Małe dzieci uwielbiają pluszaki. Ukochana przytulanka często staje się najlepszym przyjacielem malucha na długie lata. Idealna maskotka dla niemowlaka to nie tylko ta, która jest urocza, miękka i miła w dotyku. Przede wszystkim musi być ona bezpieczna. Wszystkie wymienione cechy posiadają zabawki Ragtales. Oferuje ona śliczne, pluszowe zwierzaki i szmaciane lalki-wróżki. Producent przykłada ogromną uwagę do tego, by wszystkie elementy jego zabawek, takie jak oczy, guziki, czy zamki w ubraniach były wszyte, a pluszak nie posiadał żadnych ostrych części. Przytulanki Ragtales mogą towarzyszyć maluszkowi już od pierwszych dni życia! Warto również wziąć pod uwagę część pluszaków marki Maileg lub Moulin Roty. Wśród nich znajdziemy te, zaprojektowane dla szkrabów 0+, a także dla kilkumiesięcznych dzieci. Zabawki mają haftowane buzie i oczka, nie ma przy nich żadnych luźnych elementów. Wykonane są z bezpiecznych dla maluchów tkanin.

przytulanka dla dzieci    myszka maileg

Zabawki sensoryczne

Szukając prezentu dla swojego niemowlaka, warto zastanowić się nad wyborem zabawki sensorycznej. To produkty, które stymulują rozwój zmysłu słuchu, wzroku i dotyku. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują pluszaki sensoryczne marki Dolce. Są duże i bardzo kolorowe – natychmiast przyciągają zainteresowanie każdego maluszka. Mięciutkie zwierzaki mają doszyte różnego rodzaju piszczałki, gryzaki, wstążeczki i lusterka, które angażują niemowlaka do zabawy.

zabawka sensoryczna - dolce

Fantastyczne zabawki sensoryczne, belgijskiej marki Lilliputiens, to również jedne z atrakcyjnieszych znanych nam zabawek sensorycznych. Każda z nich ma kilka funkcji,zaskakuje, rozbudza ciekawość i zachęca do nowych odkryć.
Pluszaki dla dzieci oraz zabawki i przytulanki dla niemowląt marki Lilliputiens, są miękkie, cudownie kolorowe, budzą pozytywne emocje i wyróżniają się wyjątkową jakością, to doskonałe zabawki edukacyjne.
Firma od lat fascynuje kreatywnością, wszystkie jej produkty są piękne i bezpieczne.

zabawka - wczesnorozwojowa    zabawka - wczesnorozwojowa


Naturalne drewno

Chociaż dla wielu rodziców okazuje się to zaskakujące, niektórymi drewnianymi zabawkami mogą bawić się nawet maluchy w wieku 0+. Przykładem mogą tu być produkty firmy Grimm’s – ręcznie szlifowane, malowane nietoksycznymi farbami. Kolorowe, drewniane perełki mają atrakcyjny dla dziecka wygląd, zachęcają więc maluszka do nauki chwytania. Ręczna obróbka drewna sprawia, że są one przyjemne w dotyku. Część niemowlaków sprawdza, czy zabawka może pełnić funkcję gryzaka. Okazuje się wtedy, że dostarcza zdecydowanie przyjemniejszych wrażeń, niż produkty z plastiku.

drewniane perelki - grimm's


Warte uwagi, są cudowne zabawki drewniane marki Grapat.
Kosz skarbów, drewniane dyski, szpulki, ich nieokreślone formy sprzyjają rozbieżnemu myśleniu we wszystkich jego formach, dając dziecku możliwość tworzenia własnych dzieł. Wykonane z drewna, zaimpregnowane woskiem lub olejem roślinnym, są całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla dziecka.

grapat - zabawki drewniane


Wszystkie produkty są ślicznie zapakowane w ekologiczne kartonowe pudełka, do niektórych zestawów dołączono ekologiczne woreczki.
Zabawki Grapat to śliczny nietuzinkowy prezent dla każdego dziecka.