• Zabawki sensoryczne

Ogromne znaczenie w rozwoju dziecka mają zabawki sensoryczne, bo to jedne z pierwszych zabawek wybieranych dla maluszka.
Towarzyszą dziecku codziennie, mając  duży wpływ na kształtowanie odczuć, decydują o jego relacjach i zainteresowaniach.

Zabawki sensoryczne, czyli integrujące i pobudzające zmysły wzroku, słuchu, dotyku, ćwiczące koordynację  oko- ręka, stymulujące rozwój emocjonalny i fizyczny. Przy ich wyborze ważne są barwy, kształty faktura materiału, z jakiego zostały wykonane, ponieważ maluch poznaje świat wszystkimi zmysłami, kształtując swoje wyobrażenie o nim na podstawie pierwszych wrażeń. Sprawmy, aby były one pozytywne.

Duży wybór zabawek sensorycznych w naszym sklepie pozwoli Wam wybrać, coś niezwykłego i fascynującego dla Waszego maluszka. Znaleźć odpowiedni prezent dla maleństwa, które z zaciekawieniem i radością rozpoczyna przygodę z zabawkami i życiem.

Belgijska marka Lilliputines, to cudowne książeczki z mini przytulanką, które zachwycą każdego. Fascynujące przygody małych pluszaków, to niekończąca się zabawa i niezapomniana pierwsza lektura. Doskonałym, wielofunkcyjnym źródłem rozrywki i nauki jest też miękka zabawka aktywizująca, dźwiękowa kostka Farma. Delikatnie szeleści, ma kolorowe tasiemki, gryzaki, lusterka i sznureczki, idealna dla wszystkich ciekawskich maluszków. Liliputines ma w swojej ofercie mnóstwo doskonałych pomysłowych zabawek, które świetnie się ze sobą łączą, tworząc całe kolekcje. Kręgle z piłką, gryzaki, szmaciane lalki, wszystkie zabawki dopracowane w każdym detalu i szczególe.  

Godną polecenia  jest francuska marka Dolce,  świat dużych milutkich, fascynujących zwierzątek. Zebra marki Dolce, to świetna zabawka rozwojowa, dająca dziecku dużo radości. Do tej rodziny należy również czerwony Mrówkojad, żyrafa czy wspaniały zestaw sensoryczny 4 Zwierzątek Safari. Wyjątkową cechą zabawek Dolce jest również ich rozmiar. Zabawki z klasycznej serii są na tyle duże , że często sprawiają wrażenie pierwszego przyjaciela malucha, niż maskotki. 

Zabawki sensoryczne, to również przytulanki i pluszaki. Uszyte mięciutkich tkanin, z wyhaftowanymi buźkami bezpieczne, milutkie, pozwalające dziecku przez dotyk i strukturę materiału, poznawać otaczający świat. Brytyjski Ragtales i francuska marka Moulin Roty, to dzisiaj zabawki kultowe. Miś Darcy , Królik Bella i Myszka Nini, to niezaprzeczalnie klasyka. Jakość i bezpieczeństwo idą tu w parze z ponadczasowością tych przytulanek.

Producenci zabawek drewnianych, również mają w swojej ofercie zabawki sensoryczne. 

Niemiecka marka Grimm’s, posiada całą  gamę produktów, przeznaczonych właśnie dla najmłodszych dzieci. Szpulki, perełki do chwytania, kamienie, grzechotki, to z nimi maluch poznaje strukturę drewna, kolory a nawet smaki. Bezpieczne, atestowane , spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa i po prostu fantastyczne. Doskonale łączą się z innymi elementami marki, przeznaczonymi dla nieco starszych dzieci.

W ofercie naszego sklepu, mamy też piękne, kolorowe produkty francuskiej marki Djeco. To między innymi zabawki ćwiczące sprawność i koordynację ruchów dziecka i rozwijające zdolności manualne. Drewniane zwierzątka wkrętki, to zestaw 15 elementów do samodzielnego złożenia. Zawiera zwierzątka i kółeczka, które należy powkręcać w odpowiednie miejsca. Drewniane kółka bardzo łatwo się obracają, zapewniając przyjemną jazdę, po różnych powierzchniach.

Zestaw-Zwierzątka do skręcania, doskonale ćwiczą małą motorykę a  Kolorowy sorter Krówka, jest idealną zabawką do poznawania kształtów, kolorów a potem również do nauki liczenia. Wszystkie zabawki Djeco cechuje estetyka i staranność wykonania.

Wszystkie zabawki sensoryczne dostępne w naszym sklepie, są atestowane pod kątem jakości i bezpieczeństwa. Wybrane z pośród wielu marek, wyjątkowe, piękne i trwałe. Uczą , bawią, są również śliczną dekoracją dziecięcych pokoi.